Ułatwienia dostępu

Z ŻYCIA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

"Ogłoszenie oferta pracy - Pielęgniarka"

"Ogłoszenie oferta pracy - Opiekun"

"Ogłoszenie oferta pracy - Pracownik socjalny"

VIDEO ROZMOWY Z MIESZKAŃCAMI
W związku z obowiązującym zakazem odwiedzin w Domu Pomocy Społecznej w Psarach proponujemy Państwu kontakt z najbliższymi poprzez video rozmowę (SKYPE).
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny w celu rezerwacji terminu video rozmowy.
SKYPE DOMEK

+48 62 739 60 84 wew. 153

SKYPE PAŁAC

+48 62 739 60 84 wew. 138

SKYPE PAWILON

+48 62 739 60 84 wew. 147

Szanowni Państwo!

Witam serdecznie na stronie internetowej Domu Pomocy Społecznej w Psarach. Nasza placówka przeznaczona jest dla osób przewlekle psychicznie chorych. Naszym celem jest danie Mieszkańcom radości życia oraz stworzenie im warunków jak najbardziej zbliżonych do życia w rodzinnym domu.
Poziom usług świadczonych przez Dom uwzględnia w szczególności wolność, intymność, godność oraz poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Domu i ich stopień fizycznej i psychicznej sprawności. Nasi pensjonariusze objęci są fachową opieką wykwalifikowanego personelu a zakres i poziom świadczeń dostosowany jest odpowiednio do indywidualnych potrzeb każdego z nich. Kompleksowe realizowanie usług oraz szerokie zaplecze terapeutyczno – opiekuńcze i kulturalno - oświatowe pozwala naszym Pensjonariuszom na rozwijanie własnych zainteresowań i odkrywanie ukrytych talentów.
Realizacja wielu celów zależy również od otoczenia, profesjonalnej opieki oraz nastawienia psychicznego osób mieszkających w naszym Domu. Dlatego w celu podwyższenia jakości usług bytowych, opiekuńczych i wspomagających, a także zapewnienia pensjonariuszom warunków określonych w rozporządzeniu o domach pomocy społecznej nasza jednostka przeszła w latach 2004-2009 proces standaryzacji i po wizytacji inspektorów Wydziału Polityki Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, Delegatura w Kaliszu uzyskała pozwolenie na prowadzenie Domu Pomocy Społecznej w Psarach dla osób przewlekle psychicznie chorych z liczbą miejsc rzeczywistych 166. Zapraszam zatem do zapoznania się ze stroną internetową naszego Domu by w pełni poznać jego ofertę.

Milena Przybylska

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Psarach

Trochę Historii...

Dom Pomocy Społecznej w Psarach powstał w roku 1954 w znacjonalizowanym majątku rodziny Brodowskich, właścicieli wsi Psary. Na potrzeby Domu przeznaczono pałac wraz z budynkiem kuchni dworskiej i 8 hektarowym parkiem. Domy pomocy społecznej powstające w latach pięćdziesiątych XX wieku tworzone były przede wszystkim z myślą o pokoleniu osób, które przeżyło dwie wojny światowe. Były to osoby chore, kalekie i samotne, wśród których sporadycznie zamieszkiwały osoby młode niepełnosprawne.
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Warto wiedzieć

Dom Pomocy Społecznej w Psarach jest domem dla kobiet i mężczyzn przewlekle psychicznie chorych. Średni miesięczny koszt utrzymania mieszkańca od 1 lutego 2024 wynosi 6.856,26 zł. Ilość miejsc 166.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Kontakt

63-405, Sieroszewice,
Psary, ul. Kaliska 3,
Telefon / Fax : +48 62 739 60 84,
e-mail: sekretariat@dpspsary.pl

©2024 Dom Pomocy Społecznej w Psarach. All Rights Reserved.

Search