Ułatwienia dostępu


Od 2002r. W domu pomocy społecznej w psarach zatrudniony jest psycholog. Mieszkańcy mają możliwość skorzystania z jego wsparcia i pomocy. Psycholog prowadzi terapię indywidualną i grupową, pisze opinie, prowadzi badania psychologiczne, nadzoruje również funkcjonowanie rady samorządu mieszkańców.
Terapia indywidualna jest formą pomocy dla osób doświadczających trudności emocjonalnych, kryzysów. Jej celem jest wspomaganie funkcjonowania jednostki w codziennym życiu, wspieranie w codziennym rozwoju. Zmiana niewłaściwego, niepożądanego zachowania na korzystniejsze, aprobowane społecznie, przynoszące satysfakcję zarówno samej jednostce jak i otoczeniu. Terapia ta ma charakter indywidualnych rozmów.
Psycholog prowadzi również zajęcia grupowe – zajęcia interaktywne oraz grupę wsparcia dla osób uzależnionych od alkoholu.
Pani psycholog prowadząca zajęcia z mieszkańcem w gabinecie psychologicznym.
Zajęcia interaktywne to zajęcia warsztatowe, pogadanki, gry, zabawy, które podnoszą samoocenę, ułatwiają komunikowanie się i współpracę w grupie. Dostarczają wiedzy na temat sposobów rozwiązywania różnych problemów oraz utrwalają ogólno przyjęta normy i zasady funkcjonowania w życiu codziennym. Grupa wsparcia dla osób uzależnionych od alkoholu to grupa wzajemnej pomocy, składająca się z osób połączonych wspólnym problemem alkoholowym i chęcią radzenia sobie z nim.

Warto wiedzieć

Dom Pomocy Społecznej w Psarach jest domem dla kobiet i mężczyzn przewlekle psychicznie chorych. Średni miesięczny koszt utrzymania mieszkańca od 1 lutego 2024 wynosi 6.856,26 zł. Ilość miejsc 166.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Kontakt

63-405, Sieroszewice,
Psary, ul. Kaliska 3,
Telefon / Fax : +48 62 739 60 84,
e-mail: sekretariat@dpspsary.pl

©2024 Dom Pomocy Społecznej w Psarach. All Rights Reserved.

Search