Ułatwienia dostępu


Instruktorzy kulturalno – oświatowi pracujący w Domu Pomocy Społecznej w Psarach w ramach swojej pracy oferują mieszkańcom możliwość korzystania z biblioteki, udziału w audycjach w radiowęźle, w kółku teatralnym, w zajęciach i w zespole muzycznym. Organizują spacery po okolicy, nordic walking oraz różnego rodzaju gry towarzyskie.
Dla mniej sprawnych osób, które nie mogą same aktywnie uczestniczyć w wyżej wymienionych zajęciach, instruktorzy K-O prowadzą zajęcia indywidualne dostosowane do ich możliwości (czytanie książek, czasopism, rozmowy, odtwarzanie muzyki oraz książek mówionych itp.)
Instruktorzy K –O organizują również różnego rodzaju imprezy okolicznościowe na terenie naszego Domu tj. (pikniki, grille, zabawy, festyny, turnieje). W ramach integracji ze środowiskiem lokalnym zapraszają do wspólnej zabawy, na spotkania bądź występy różne grupy osób.
Dodatkowo instruktorzy aranżują wyjazdy do kina, teatru, na wycieczki, imprezy do zaprzyjaźnionych placówek oświatowych i pomocy społecznej.
 
Pielęgniarki z mieszkańcami oraz z księdzem bawiący się na głównym holu pałacu.

Warto wiedzieć

Dom Pomocy Społecznej w Psarach jest domem dla kobiet i mężczyzn przewlekle psychicznie chorych. Średni miesięczny koszt utrzymania mieszkańca od 1 lutego 2024 wynosi 6.856,26 zł. Ilość miejsc 166.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Kontakt

63-405, Sieroszewice,
Psary, ul. Kaliska 3,
Telefon / Fax : +48 62 739 60 84,
e-mail: sekretariat@dpspsary.pl

©2024 Dom Pomocy Społecznej w Psarach. All Rights Reserved.

Search