Ułatwienia dostępu

Bardzo ważnym elementem usprawniania naszych mieszkańców jest rehabilitacja, która jest integralną częścią procesu terapeutycznego w naszym domu. Jej zadaniem jest przywrócenie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także do brania czynnego udziału w życiu społecznym.
Posiadamy doskonale wyposażony gabinet, z którego mieszkańcy mogą korzystać codziennie. Mamy zatrudnionych dwoje fizjoterapeutów, którzy czuwają nad prawidłowym oraz bezpiecznym przebiegiem zajęć. Główny gabinet fizjoterapii znajduje się w dolnej części Pałacu, który jest centralnym budynkiem naszego domu. Zabiegi z zakresu hydroterapii są przeprowadzane na Pawilonie.
Mieszkańcy, którzy nie są w stanie dotrzeć do gabinetu są dowożeni przez personel, osoby które leżą w łóżkach są objęte rehabilitacją przyłóżkową.
W ramach zajęć ogólno-usprawniających mieszkańcy biorą udział w zajęciach, które są dostosowane do stanu zdrowia mieszkańców. Posiadamy drużynę piłkarską , która odnosi sukcesy w zawodach turniejowych oraz grupę lekkoatletów, która również świetnie spisuje się na różnych zawodach organizowanych zarówno przez inne domy jak i kluby.
 
Rehabilitacja  w DPS, mieszkańcy ćwiczący na sprzęcie rehabilitacyjnym w obecności rehabilitantki.
Mieszkańcy ćwiczący w sali rehabilitacyjnej.W skład pomocy fizjoterapeutycznej dla naszych mieszkańców wchodzą:
  • hydroterapia
  • fizykoterapia
  • ćwiczenia ogólnousprawniające
  • ćwiczenia przyłóżkowe
  • gry i zabawy na świeżym powietrzu
Bogate wyposażenie gabinetu ( laseroterapia, krioterapia, elektrostymulacje, jonoforeza, prądy diadynamiczne, prądy interferencyjne, lampa solux , lampa kwarcowa, ultradźwięki) umożliwia wykonywanie zabiegów zleconych przez lekarza.

Warto wiedzieć

Dom Pomocy Społecznej w Psarach jest domem dla kobiet i mężczyzn przewlekle psychicznie chorych. Średni miesięczny koszt utrzymania mieszkańca od 1 lutego 2024 wynosi 6.856,26 zł. Ilość miejsc 166.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Kontakt

63-405, Sieroszewice,
Psary, ul. Kaliska 3,
Telefon / Fax : +48 62 739 60 84,
e-mail: sekretariat@dpspsary.pl

©2024 Dom Pomocy Społecznej w Psarach. All Rights Reserved.

Search